ODBOROVÝ SVAZ SKLA, KERAMIKY A PORCELÁNU
BeFunky-collagessxxww-2.jpg
htgtr.jpg
cfc15a6fbd4496889f3f0d055b9f8d18.jpg

Chcete se stát členem odborů? klikněte ZDE, stáhněte si přihlášku za člena OS, nebo za člena OS mimo ZO, vyplňte ji a pošlete nám ji!

Všichni členové OS mají PRÁVNÍ POMOC ZDARMA. Více informací naleznete ZDE.

 

 

Povolání topič

 
CHARAKTERISTIKA POVOLÁNÍ
Obsluha výměníkových nebo redukčních stanic a všech druhů kotlů bez rozlišování topných médií včetně běžné údržby, čištění a mazání. Úklid provozních prostorů a vedení provozních záznamů. 85,10 Kč/hod
Charakteristika prací
Obsluha výměníkové a redukční stanice. Obsluha kotlů o výkonu do 0,12 MW.

Příklady prací
1. Obsluha výměníkové stanice bez automatické regulace o výkonu do 2,2 MW (1,9 Gcal/h) regulace teploty sekundárního okruhu.
2. Obsluha redukční stanice dálkového vytápění.
3. Obsluha více předávacích sekundárních stanic (např. výměníkových, ejektorových, směšovacích apod.) s automatickou regulací o celkovém výkonu do 4 MW.
4. Obsluha jednoho nebo více nízkotlakových kotlů teplovodního samotížného systému ústředního topení (bez strojního zařízení) na pevná paliva o výkonu jednoho kotle do 0,12 MW (0,106 Gcal/h).
5. Obsluha jednoho nebo více nízkotlakových kotlů teplovodního systému ústředního topení s nuceným oběhem média (i vzduch nebo vracení kondenzátu) o výkonu jednoho kotle do 0,12 MW (0,106 Gcal/h) na plynná nebo kapalná paliva. 


94,00 Kč/hod
Charakteristika prací
Obsluha kotlů o výkonu nad 0,12 MW. Zásobování kotelny palivem.

Příklady prací
1. Obsluha jednoho nebo více kotlů teplovodního nebo horkovodního systému ústředního topení s nuceným oběhem o výkonu jednoho kotle nad 0,12 MW (0,106 Gcal/h).
2. Řízení provozu a obsluha nízkotlakového parního kotle o jmenovitém nebo více kotlů o přepočteném hmotnostním průtoku do 2,22 kg/s (8 t/h).
3. Zásobování kotelny palivem pomocí mechanizačních prostředků nebo ručně a provádění přejímky paliva.
4. Vyhrabování strusky a popela, popř. obsluha odstruskovávacího zařízení u průmyslových kotlů a odvoz na skládky včetně hašení.
5. Obsluha více předávacích sekundárních stanic (např. výměníkových, ejektorových, směšovacích apod.) s automatickou regulací o celkovém výkonu nad 4 MW.
 
E-mail
Heslo
Logo OPZ barevné.jpg
Bez názvu.png
jpg.jpg
jpg.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one