ODBOROVÝ SVAZ SKLA, KERAMIKY A PORCELÁNU
BeFunky-collagessxxww-2.jpg
htgtr.jpg
cfc15a6fbd4496889f3f0d055b9f8d18.jpg
Byl uzavřená nová KSVS, kterou naleznete ZDE.

Chcete se stát členem odborů? klikněte ZDE, stáhněte si přihlášku za člena OS, nebo za člena OS mimo ZO, vyplňte ji a pošlete nám ji!

Všichni členové OS mají PRÁVNÍ POMOC ZDARMA. Více informací naleznete ZDE.

 

 

DRUHÉ SETKÁNÍ SE ZAMĚSTNANCI AGC AUTOMOTIVE SE USKUTEČNÍ 29. KVĚTNA VÍCE ZDE.
Povolání dělník v brusírně
 
CHARAKTERISTIKA POVOLÁNÍ
Broušení kovových i nekovových součástí ručně na kotoučových bruskách, bruskách s ohebným hřídelem, jednoúčelových, bezhrotých a poloautomatických strojích pro povrchovou úpravu při používání předepsaných brousicích a lešticích přípravků. Leštění drobných součástí v bubnech. Broušení a leštění tvarových součástí ruční bruskou s ohebným hřídelem. Obsluha seřízených bezhrotých brusek a jednoúčelových brusek při broušení součástí. 

85,10 Kč/ hod   
Charakteristika prací 
Jednoduché práce vyžadující nezbytnou dobu k zapracování při broušení a leštění drobných součástek nebo při pomocných obslužných pracích v brusírnách.
Rutinní práce vyžadující k zapracování jednostranné znalosti, cvik a zkušenosti při broušení a leštění jednoduchých součástek, odlitků, výkovků nebo středně velkých rovinných ploch.


Příklady prací
1. Ruční broušení a leštění drobných součástek (např. hlav skrutek, kolíků apod.) v přípravcích.
2. Ruční čištění a leštění součástek videnským vápnem.
3. Obsluha jednoúčelových brousicích a lešticích strojů (např. doplňování zásobníků a odebíráni zpracování včetně průběžné vizuální kontroly). 

4. Ruční broušení dělicí roviny jednoduchých odlitků, výkovků nebo výlisků nebo broušení jednoduchých svařenců plstěnými kotouči.
5. Broušení a leštění dílců s rovinnými plochami do 100 000 mm2 nebo o délce do 800 mm.
6. Broušení a leštění tvarově nenáročných jednoduchých součástek (např. víček, krytků, úchytek, madel, klik, táhel apod.) volně z ruky na dvoukotoučových bruskách.
7. Ruční broušení výstřižků a výkovků kuchyňských příborů nebo leštění plytkých mís a podnosů.
8. Obsluha jednoúčelových brousicích a lešticích strojů s průběžnou vizuální kontrolou včetně korekce přítlaku brousicích a lešticích komponentů a regulace mazání nebo chlazení.94,00 Kč/ hod   
Charakteristika prací 
Základní odborné práce vyžadující odborné znalosti a zručnost při broušení a leštění středně složitých tvarových ploch, jednoduchých konstrukcí a rozměrných rovinných ploch včetně přípravy rusných kotoučů.
Běžné odborné práce vyžadující, odborné znalosti dopiněné zkušenostmi v oboru při broušení leštění členitých, tvarově náročných a rozměrných ploch, konstrukcí a zařízení včetně seřizování obsluhy jednoúčelových strojů. 


Příklady prací 
1. Ruční broušení svařenců, stojanů a jednoduchých konstrukcí pro pokovování niklem a chromem.
2. Broušení a leštění dílců s rovinnými plochami většími než 100 000 mm2 nebo o délce nad 800 mm.
3. Ruční leštění tvarovaných dílců s plochami spojenými ohyby, rádiovými přechody a hranami (např. vík, krytů, jednoduchých armatur a jejich částí, rukovětí, ozdobných lišt, ráfků kol, parabol apod.) používáním dvou nebo více kotoučů odlišných tvarů a velikostí.
4. Ruční broušení tvarů kuchyňských příborů nebo leštění hlubokých mís, tvarových podnosů, naběraček, vidlic, sekáčů apod. z nerezu.
5. Příprava brusných kotoučů ořezáváním, vyvažováním, strháváním, tvarováním a lepením.
6. Obsluha jednoúčelových brousicích a lešticích strojů s přípravou, tvarováním a výměnou brusných nebo lešticích kotoučů a pásů včetně korekce přítlaků a regulace mazání nebo chlazení s průběžnou vizuální kontrolou. 

7. Ruční broušení a leštění tvarově náročných a rozměrných konstrukcí technického a zdravotnicého charakteru pro pokovování niklem a chromem (např. podvozků, stolků, stojanů a držáků nářadí a lahví, vybavení ambulancí a operačních sálů apod.)
8. Ruční broušení a leštění tvarově náročných dílců (např. vanových baterií, řídítek závodních kol, nosičů zavazadel apod.) nebo broušení a leštění speciálního kuchyňského nářadí (např. polévkových mis, omáčníků apod.).
9. Ruční broušení a leštění velkorozměrových kotlů, kotlin a uzavřených nádob.
10. Seřizování a obsluha jednoúčelových brousicích poloautomatů, nastavování brousicích a lešticích jednotek, výměna a seřizování funkcí mazacích, zakládacích, upínacích, podávacích a unášecích prvků a uzlů a zásobníků při změně výroby. Kontrola a doseřizování režimu stroje. 


 
 
E-mail
Heslo
Logo OPZ barevné.jpg
Bez názvu.png
jpg.jpg
jpg.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one