ODBOROVÝ SVAZ SKLA, KERAMIKY A PORCELÁNU
BeFunky-collagessxxww-2.jpg
htgtr.jpg
cfc15a6fbd4496889f3f0d055b9f8d18.jpg

Chcete se stát členem odborů? klikněte ZDE, stáhněte si přihlášku za člena OS, nebo za člena OS mimo ZO, vyplňte ji a pošlete nám ji!

Všichni členové OS mají PRÁVNÍ POMOC ZDARMA. Více informací naleznete ZDE.

 

 

Povolání dělník v brusírně
 
CHARAKTERISTIKA POVOLÁNÍ
Broušení kovových i nekovových součástí ručně na kotoučových bruskách, bruskách s ohebným hřídelem, jednoúčelových, bezhrotých a poloautomatických strojích pro povrchovou úpravu při používání předepsaných brousicích a lešticích přípravků. Leštění drobných součástí v bubnech. Broušení a leštění tvarových součástí ruční bruskou s ohebným hřídelem. Obsluha seřízených bezhrotých brusek a jednoúčelových brusek při broušení součástí. 

85,10 Kč/ hod   
Charakteristika prací 
Jednoduché práce vyžadující nezbytnou dobu k zapracování při broušení a leštění drobných součástek nebo při pomocných obslužných pracích v brusírnách.
Rutinní práce vyžadující k zapracování jednostranné znalosti, cvik a zkušenosti při broušení a leštění jednoduchých součástek, odlitků, výkovků nebo středně velkých rovinných ploch.


Příklady prací
1. Ruční broušení a leštění drobných součástek (např. hlav skrutek, kolíků apod.) v přípravcích.
2. Ruční čištění a leštění součástek videnským vápnem.
3. Obsluha jednoúčelových brousicích a lešticích strojů (např. doplňování zásobníků a odebíráni zpracování včetně průběžné vizuální kontroly). 

4. Ruční broušení dělicí roviny jednoduchých odlitků, výkovků nebo výlisků nebo broušení jednoduchých svařenců plstěnými kotouči.
5. Broušení a leštění dílců s rovinnými plochami do 100 000 mm2 nebo o délce do 800 mm.
6. Broušení a leštění tvarově nenáročných jednoduchých součástek (např. víček, krytků, úchytek, madel, klik, táhel apod.) volně z ruky na dvoukotoučových bruskách.
7. Ruční broušení výstřižků a výkovků kuchyňských příborů nebo leštění plytkých mís a podnosů.
8. Obsluha jednoúčelových brousicích a lešticích strojů s průběžnou vizuální kontrolou včetně korekce přítlaku brousicích a lešticích komponentů a regulace mazání nebo chlazení.94,00 Kč/ hod   
Charakteristika prací 
Základní odborné práce vyžadující odborné znalosti a zručnost při broušení a leštění středně složitých tvarových ploch, jednoduchých konstrukcí a rozměrných rovinných ploch včetně přípravy rusných kotoučů.
Běžné odborné práce vyžadující, odborné znalosti dopiněné zkušenostmi v oboru při broušení leštění členitých, tvarově náročných a rozměrných ploch, konstrukcí a zařízení včetně seřizování obsluhy jednoúčelových strojů. 


Příklady prací 
1. Ruční broušení svařenců, stojanů a jednoduchých konstrukcí pro pokovování niklem a chromem.
2. Broušení a leštění dílců s rovinnými plochami většími než 100 000 mm2 nebo o délce nad 800 mm.
3. Ruční leštění tvarovaných dílců s plochami spojenými ohyby, rádiovými přechody a hranami (např. vík, krytů, jednoduchých armatur a jejich částí, rukovětí, ozdobných lišt, ráfků kol, parabol apod.) používáním dvou nebo více kotoučů odlišných tvarů a velikostí.
4. Ruční broušení tvarů kuchyňských příborů nebo leštění hlubokých mís, tvarových podnosů, naběraček, vidlic, sekáčů apod. z nerezu.
5. Příprava brusných kotoučů ořezáváním, vyvažováním, strháváním, tvarováním a lepením.
6. Obsluha jednoúčelových brousicích a lešticích strojů s přípravou, tvarováním a výměnou brusných nebo lešticích kotoučů a pásů včetně korekce přítlaků a regulace mazání nebo chlazení s průběžnou vizuální kontrolou. 

7. Ruční broušení a leštění tvarově náročných a rozměrných konstrukcí technického a zdravotnicého charakteru pro pokovování niklem a chromem (např. podvozků, stolků, stojanů a držáků nářadí a lahví, vybavení ambulancí a operačních sálů apod.)
8. Ruční broušení a leštění tvarově náročných dílců (např. vanových baterií, řídítek závodních kol, nosičů zavazadel apod.) nebo broušení a leštění speciálního kuchyňského nářadí (např. polévkových mis, omáčníků apod.).
9. Ruční broušení a leštění velkorozměrových kotlů, kotlin a uzavřených nádob.
10. Seřizování a obsluha jednoúčelových brousicích poloautomatů, nastavování brousicích a lešticích jednotek, výměna a seřizování funkcí mazacích, zakládacích, upínacích, podávacích a unášecích prvků a uzlů a zásobníků při změně výroby. Kontrola a doseřizování režimu stroje. 


 
 
E-mail
Heslo
Logo OPZ barevné.jpg
Bez názvu.png
jpg.jpg
jpg.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one