ODBOROVÝ SVAZ SKLA, KERAMIKY A PORCELÁNU
BeFunky-collagessxxww-2.jpg
htgtr.jpg
cfc15a6fbd4496889f3f0d055b9f8d18.jpg
Byl uzavřená nová KSVS, kterou naleznete ZDE.

Chcete se stát členem odborů? klikněte ZDE, stáhněte si přihlášku za člena OS, nebo za člena OS mimo ZO, vyplňte ji a pošlete nám ji!

Všichni členové OS mají PRÁVNÍ POMOC ZDARMA. Více informací naleznete ZDE.

 

 

DRUHÉ SETKÁNÍ SE ZAMĚSTNANCI AGC AUTOMOTIVE SE USKUTEČNÍ 29. KVĚTNA VÍCE ZDE.
Povolání výrobce bižuterie

CHARAKTERISTIKA POVOLÁNÍ 
Příprava, sestavování, vydávání a kompletace polotovarů a skleněných doplňků ve výrobě bižuterie s návazností na celkový objednací příkaz a se znalostí celé zakázky, barevného ladění kovových i skleněných doplňků a povrchového zušlechťováni finálních výrobků. Řízení a obsluha zařízení na zušlechťování polotovarů a výrobků odmašťováním, omíláním, čištěním ultrazvukem apod. Navrhování a zhotovování nových vzorů sklářských a bižuterních výrobků při respektování požadavků zákazníků a jejich přizpůsobování používaným technologiím, materiálům a pracovním, po-stupům.
 94,00 Kč/hod
Charakteristika prací 
Operace ve výrobě bižuterie a při provádění mechanických a chemických úprav majících vliv na kvalitu výrobků, jejich vzhled nebo možnost zpracovávání v následujících operacích. Připravování výrobních dávek podle výrobních průvodek do práce s potřebnými znalostmi technologických a pracovních postupů. 
Náročnější zušlechťování bižuterních a sklářských výrobků všech druhů a velikostí, vyžadující značnou praxi a zkušenosti. 
 
Příklady prací 
1. Boční střiky nebo dvojstřiky na bižuterních výrobcích vypalovacími barvami nebo drahými kovy ve stříkací kabině. 2. Odstředivé lití nízkotavitelných slitin do pryžových forem. 
3. Mechanické opracovávání, broušení a leštění kovových odlitků na jednoúčelových strojích včetně jejich seřizování. 
4. Rumplování skleněných výrobků v bubnech. 
5. Montáž lustrových košů čtyř- až desetiplamenných se závěsnou trubkou, středním dílem a ozdobnými kruhy o průměru do 500 mm (v počtu dvou a více kruhů). 
6. Zhotovování referenčních a akvizičních vzorků podle dokumentačních karet a průvodek včetně psaní zúčtovacích dokladů na jednotlivé vzory. 
7. Ruční irizováni skleněných perliček na základě interference světla vyvolané tenkými vrstvami kovu. 
8. Příprava roztoků pro zušlechťování bižuterních výrobků a polotovarů (např. pro similizaci, listrování, voskování apod.). 
9. Vaření a příprava tmelu pro broušení šatonů. 
10. Příprava a vydávání polotovarů a doplňků dílenským a domáckým dělníkům ve výrobě bižuterie a svítidel včetně vedení potřebné evidence a přijímání hotových výrobků a polotovarů a provádění kontroly, kvality a množství odvedené práce. 
11Vakuové pokovování bižuterních a technických výrobků napařováním. 
12. Leštění nebo zapalování skleněných bižuterních výrobků všech druhů, barev a velikostí v otevřených pecích nebo elektrických pásových pecích a vizuální sledování nabíhání barev různých speciálních sklovin. 
13. Vakuové pokovování náročných bižuterních a technických výrobků (šesti a více vrstvami). 
14. Vypalování vysokého smaltu. 


 
103,80 Kč/hod
Charakteristika prací 
Nejnáročnější zušlechťování bižuterních a sklářských výrobků na specializovaných strojních zařizeních, vyžadující bohaté zkušenosti a dlouholetou praxi.
 
Příklady prací 
1. Řízení provozu číslicové programovatelné pece pro povrchové zušlechťování bižuterních výrobků (např. vypalování, nanášení drahých a barevných kovů, interferenčních vrstev, epoxidových a syntetických barev, NC barev, difuzní zabarvování skloviny apod.). 


 
114,60 Kč/hod 
Charakteristika prací 
Výtvarné návrhy všech druhů nových sklářských a bižuterních výrobků při respektování požadavků zákazníků a jejich přizpůsobování používaným technologiím, materiálům a pracovním stupům. 
 
Příklady prací 
1. Navrhování a zhotovování souprav bižuterie a nových vzorů svítidel nejvhodnějšího barevného sladění a způsobů povrchového zušlechťování. 
E-mail
Heslo
Logo OPZ barevné.jpg
Bez názvu.png
jpg.jpg
jpg.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one