ODBOROVÝ SVAZ SKLA, KERAMIKY A PORCELÁNU
BeFunky-collagessxxww-2.jpg
htgtr.jpg
cfc15a6fbd4496889f3f0d055b9f8d18.jpg

Chcete se stát členem odborů? klikněte ZDE, stáhněte si přihlášku za člena OS, nebo za člena OS mimo ZO, vyplňte ji a pošlete nám ji!

Všichni členové OS mají PRÁVNÍ POMOC ZDARMA. Více informací naleznete ZDE.

 

 

Povolání výrobce bižuterie

CHARAKTERISTIKA POVOLÁNÍ 
Příprava, sestavování, vydávání a kompletace polotovarů a skleněných doplňků ve výrobě bižuterie s návazností na celkový objednací příkaz a se znalostí celé zakázky, barevného ladění kovových i skleněných doplňků a povrchového zušlechťováni finálních výrobků. Řízení a obsluha zařízení na zušlechťování polotovarů a výrobků odmašťováním, omíláním, čištěním ultrazvukem apod. Navrhování a zhotovování nových vzorů sklářských a bižuterních výrobků při respektování požadavků zákazníků a jejich přizpůsobování používaným technologiím, materiálům a pracovním, po-stupům.
 94,00 Kč/hod
Charakteristika prací 
Operace ve výrobě bižuterie a při provádění mechanických a chemických úprav majících vliv na kvalitu výrobků, jejich vzhled nebo možnost zpracovávání v následujících operacích. Připravování výrobních dávek podle výrobních průvodek do práce s potřebnými znalostmi technologických a pracovních postupů. 
Náročnější zušlechťování bižuterních a sklářských výrobků všech druhů a velikostí, vyžadující značnou praxi a zkušenosti. 
 
Příklady prací 
1. Boční střiky nebo dvojstřiky na bižuterních výrobcích vypalovacími barvami nebo drahými kovy ve stříkací kabině. 2. Odstředivé lití nízkotavitelných slitin do pryžových forem. 
3. Mechanické opracovávání, broušení a leštění kovových odlitků na jednoúčelových strojích včetně jejich seřizování. 
4. Rumplování skleněných výrobků v bubnech. 
5. Montáž lustrových košů čtyř- až desetiplamenných se závěsnou trubkou, středním dílem a ozdobnými kruhy o průměru do 500 mm (v počtu dvou a více kruhů). 
6. Zhotovování referenčních a akvizičních vzorků podle dokumentačních karet a průvodek včetně psaní zúčtovacích dokladů na jednotlivé vzory. 
7. Ruční irizováni skleněných perliček na základě interference světla vyvolané tenkými vrstvami kovu. 
8. Příprava roztoků pro zušlechťování bižuterních výrobků a polotovarů (např. pro similizaci, listrování, voskování apod.). 
9. Vaření a příprava tmelu pro broušení šatonů. 
10. Příprava a vydávání polotovarů a doplňků dílenským a domáckým dělníkům ve výrobě bižuterie a svítidel včetně vedení potřebné evidence a přijímání hotových výrobků a polotovarů a provádění kontroly, kvality a množství odvedené práce. 
11Vakuové pokovování bižuterních a technických výrobků napařováním. 
12. Leštění nebo zapalování skleněných bižuterních výrobků všech druhů, barev a velikostí v otevřených pecích nebo elektrických pásových pecích a vizuální sledování nabíhání barev různých speciálních sklovin. 
13. Vakuové pokovování náročných bižuterních a technických výrobků (šesti a více vrstvami). 
14. Vypalování vysokého smaltu. 


 
103,80 Kč/hod
Charakteristika prací 
Nejnáročnější zušlechťování bižuterních a sklářských výrobků na specializovaných strojních zařizeních, vyžadující bohaté zkušenosti a dlouholetou praxi.
 
Příklady prací 
1. Řízení provozu číslicové programovatelné pece pro povrchové zušlechťování bižuterních výrobků (např. vypalování, nanášení drahých a barevných kovů, interferenčních vrstev, epoxidových a syntetických barev, NC barev, difuzní zabarvování skloviny apod.). 


 
114,60 Kč/hod 
Charakteristika prací 
Výtvarné návrhy všech druhů nových sklářských a bižuterních výrobků při respektování požadavků zákazníků a jejich přizpůsobování používaným technologiím, materiálům a pracovním stupům. 
 
Příklady prací 
1. Navrhování a zhotovování souprav bižuterie a nových vzorů svítidel nejvhodnějšího barevného sladění a způsobů povrchového zušlechťování. 
E-mail
Heslo
Logo OPZ barevné.jpg
Bez názvu.png
jpg.jpg
jpg.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one