ODBOROVÝ SVAZ SKLA, KERAMIKY A PORCELÁNU
BeFunky-collagessxxww-2.jpg
htgtr.jpg
cfc15a6fbd4496889f3f0d055b9f8d18.jpg
Byl uzavřená nová KSVS, kterou naleznete ZDE.

Chcete se stát členem odborů? klikněte ZDE, stáhněte si přihlášku za člena OS, nebo za člena OS mimo ZO, vyplňte ji a pošlete nám ji!

Všichni členové OS mají PRÁVNÍ POMOC ZDARMA. Více informací naleznete ZDE.

 

 

DRUHÉ SETKÁNÍ SE ZAMĚSTNANCI AGC AUTOMOTIVE SE USKUTEČNÍ 29. KVĚTNA VÍCE ZDE.
Povolání pasíř

CHARAKTERISTIKA POVOLÁNÍ
Sestavování, pájkování a pájení předem upravených konstrukčních dílů a výlisků na pasířské talíře, na azbest, do mouky, kaše nebo do speciálně připravených hmot nebo přípravků do všech druhů bižuterních výrobků. Ruční zhotovování, tvarování a úprava jednotlivých konstrukčních dílů. Navrhování a zhotovování nových vzorů bižuterních výrobků s uplatňováním dokonalé znalosti pasířské technologie a navazujících technologií montáže a povrchového zušlechťování. 

 

85,10 Kč/ hod   
Charakteristika prací 
Sestavování, pájkování a pájení nejjednodušších bižuterních polotovarů a výrobků s uplatňováním pasířské technologie. 
 
Příklady prací 
1. Sestavování, pájkování a pájení jednoduchých bižuterních výrobků z výlisků o stejné tloušťce. 
2. Sestavování, pájkování a pájení pérových kroužků ve speciálních šablonách.  
 


 
94,00 Kč/hod
Charakteristika prací 
Sestavování, pájkování a pájení širokého sortimentu jednodušších bižuterních polotovarů a výrobků včetně jednoduchého upravování jednotlivých konstrukčních dílů. Sestavování, pájkování a pájení širokého sortimentu složitějších bižuterních výrobků sestavených z několika vrstev letovaných na více ohňů a v kombinaci dílů o různé tloušťce.
 
 Příklady prací 
1. Sestavování, pájkování a pájení bižuterních výrobků z rovných nebo mírně tvarovaných článkových nebo kotlíkových řetězů. 
2. Sestavování, pájkování a pájení jednoduchých výrobků v kombinaci s masivními výlisky. 
3. Sestavování, pájkování a pájení výrobků sestavovaných z více vrstev. 
4. Sestavování, pájkování a pájení bižuterních výrobků v kombinaci slabých a silných drátů nebo filigránových a masivních výlisků. 
 


103,80 Kč/hod
Charakteristika prací 
Sestavování, pájkování a pájení nejsložitějších, technicky velmi náročných, z několika vrstev na více ohňů letovaných bižuterních výrobků, sestavených v kombinaci z dílů o různé tloušťce. Ruční tvarování a úprava jednotlivých dílů a sestav do požadovaného tvaru. 
 
Příklady prací 
1. Sestavování, pájkování a pájení velmi složitých, výtvarně nebo technicky náročných výrobků z tvarových výlisků a kotlíků v kombinaci s profilovanými dráty, galeriemi, filigrány a kotlíkovými řetězy. 
2. Sestavování, pájkování a pájení technicky nebo výtvarně náročných plastických a z více vrstev sestavených bižuterních výrobků (náhrdelníků, broží apod.). 
3. Zhotovování nových bižuterních vzorů podle modelů nebo výkresů. 
 


 
114,60 Kč/hod
Charakteristika prací 
Zhotovování nejnáročnějších výrobků a reprezentativních kolekcí včetně napodobenin známých šperků, korunovačních klenotů apod. s používáním všech pasířských technik, prováděných ve špičkové kvalitě. Navrhování a zhotovování nových vzorů bižuterních výrobků. 
 
Příklady prací 
1. Zhotovování unikátních bižuterních výrobků, ozdob a reprezentativních kolekcí podle návrhů výtvarníků. 
2. Samostatné navrhování a zhotovování nových vzorů a modelů bižuterních výrobků a ozdob s uplatňováním dokonalých znalostí pasířských technologií a znalostí navazujících technologií montáží a povrchového zušlechťování. 
E-mail
Heslo
Logo OPZ barevné.jpg
Bez názvu.png
jpg.jpg
jpg.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one