ODBOROVÝ SVAZ SKLA, KERAMIKY A PORCELÁNU
BeFunky-collagessxxww-2.jpg
htgtr.jpg
cfc15a6fbd4496889f3f0d055b9f8d18.jpg

Chcete se stát členem odborů? klikněte ZDE, stáhněte si přihlášku za člena OS, nebo za člena OS mimo ZO, vyplňte ji a pošlete nám ji!

Všichni členové OS mají PRÁVNÍ POMOC ZDARMA. Více informací naleznete ZDE.

 

 

Povolání pasíř

CHARAKTERISTIKA POVOLÁNÍ
Sestavování, pájkování a pájení předem upravených konstrukčních dílů a výlisků na pasířské talíře, na azbest, do mouky, kaše nebo do speciálně připravených hmot nebo přípravků do všech druhů bižuterních výrobků. Ruční zhotovování, tvarování a úprava jednotlivých konstrukčních dílů. Navrhování a zhotovování nových vzorů bižuterních výrobků s uplatňováním dokonalé znalosti pasířské technologie a navazujících technologií montáže a povrchového zušlechťování. 

 

85,10 Kč/ hod   
Charakteristika prací 
Sestavování, pájkování a pájení nejjednodušších bižuterních polotovarů a výrobků s uplatňováním pasířské technologie. 
 
Příklady prací 
1. Sestavování, pájkování a pájení jednoduchých bižuterních výrobků z výlisků o stejné tloušťce. 
2. Sestavování, pájkování a pájení pérových kroužků ve speciálních šablonách.  
 


 
94,00 Kč/hod
Charakteristika prací 
Sestavování, pájkování a pájení širokého sortimentu jednodušších bižuterních polotovarů a výrobků včetně jednoduchého upravování jednotlivých konstrukčních dílů. Sestavování, pájkování a pájení širokého sortimentu složitějších bižuterních výrobků sestavených z několika vrstev letovaných na více ohňů a v kombinaci dílů o různé tloušťce.
 
 Příklady prací 
1. Sestavování, pájkování a pájení bižuterních výrobků z rovných nebo mírně tvarovaných článkových nebo kotlíkových řetězů. 
2. Sestavování, pájkování a pájení jednoduchých výrobků v kombinaci s masivními výlisky. 
3. Sestavování, pájkování a pájení výrobků sestavovaných z více vrstev. 
4. Sestavování, pájkování a pájení bižuterních výrobků v kombinaci slabých a silných drátů nebo filigránových a masivních výlisků. 
 


103,80 Kč/hod
Charakteristika prací 
Sestavování, pájkování a pájení nejsložitějších, technicky velmi náročných, z několika vrstev na více ohňů letovaných bižuterních výrobků, sestavených v kombinaci z dílů o různé tloušťce. Ruční tvarování a úprava jednotlivých dílů a sestav do požadovaného tvaru. 
 
Příklady prací 
1. Sestavování, pájkování a pájení velmi složitých, výtvarně nebo technicky náročných výrobků z tvarových výlisků a kotlíků v kombinaci s profilovanými dráty, galeriemi, filigrány a kotlíkovými řetězy. 
2. Sestavování, pájkování a pájení technicky nebo výtvarně náročných plastických a z více vrstev sestavených bižuterních výrobků (náhrdelníků, broží apod.). 
3. Zhotovování nových bižuterních vzorů podle modelů nebo výkresů. 
 


 
114,60 Kč/hod
Charakteristika prací 
Zhotovování nejnáročnějších výrobků a reprezentativních kolekcí včetně napodobenin známých šperků, korunovačních klenotů apod. s používáním všech pasířských technik, prováděných ve špičkové kvalitě. Navrhování a zhotovování nových vzorů bižuterních výrobků. 
 
Příklady prací 
1. Zhotovování unikátních bižuterních výrobků, ozdob a reprezentativních kolekcí podle návrhů výtvarníků. 
2. Samostatné navrhování a zhotovování nových vzorů a modelů bižuterních výrobků a ozdob s uplatňováním dokonalých znalostí pasířských technologií a znalostí navazujících technologií montáží a povrchového zušlechťování. 
E-mail
Heslo
Logo OPZ barevné.jpg
Bez názvu.png
jpg.jpg
jpg.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one