ODBOROVÝ SVAZ SKLA, KERAMIKY A PORCELÁNU
BeFunky-collagessxxww-2.jpg
htgtr.jpg
cfc15a6fbd4496889f3f0d055b9f8d18.jpg
Byl uzavřená nová KSVS, kterou naleznete ZDE.

Chcete se stát členem odborů? klikněte ZDE, stáhněte si přihlášku za člena OS, nebo za člena OS mimo ZO, vyplňte ji a pošlete nám ji!

Všichni členové OS mají PRÁVNÍ POMOC ZDARMA. Více informací naleznete ZDE.

 

 

DRUHÉ SETKÁNÍ SE ZAMĚSTNANCI AGC AUTOMOTIVE SE USKUTEČNÍ 29. KVĚTNA VÍCE ZDE.
POVOLÁNÍ KERAMIK
 
CHARAKTERISTIKA POVOLÁNÍ
Přípravné, třídící a kontrolní práce ve výrobě užitkové, zdravotnické, ozdobné, figurální a elektrotechnické keramiky a porcelánu. Příprava keramických hmot a glazur. Výroba forem a vytváření, vylévání, slučování, retušování, glazování a pálení výrobků z keramiky a porcelánu. Vytáčení výrobků na mechanických kruzích. Dohotovování výrobků včetně úpravy licí hmoty. Lisování členitých keramických výrobků na poloautomatických nebo automatických lisech s přídavným zařízením. Vypalování výrobků v tunelových, komorových, kulatých a šachtových pecích. Výroba elektrotechnických izolačních výrobků z porcelánu a keramiky lisováním, točením a odléváním včetně provádění povrchových úprav. 
 85,10 Kč/ hod   
Charakteristika prací
Jednoduché, popř. rutinní práce ve výrobě užitkové, zdravotnické, ozdobné, figurální a elektrotechnické keramiky a přípravě hmot.

Příklady prací
1. Přípravné a pomocné práce v keramické výrobě, např. kontrola anilinem, oprašování, leštění, roztřiďování, značení firemní značkou apod. 
2. Obsluha perforovacích a vysekávacích strojů, vibračních sít, poloautomatů na broušení a leštění a dalších jednoduchých seřízených strojů a zařízení. 
3. Svoz sádrových výrobků včetně evidence, třídění výrobků po přežehu a jejich obrušování. 
4. Glazování malých výrobků stříkáním, namáčením a poléváním. 
5. Jednoduché manipulační práce s výrobky. 
6. Příprava hmot, např. odvzdušňování keramických hmot na vakuovém lisu, převážení hmot a svoz vratného odpadu. 
7. Kontrola jednoduchých výrobků, provádění retuše sádrových výrobků, obrušování okrajů, slepo-vání dílů a kontrola a obsluha licí linky. 
8. Obsluha karuselových poloautomatů s případným seřizováním stroje. 
9. Retušování plíškem, perkem, sítkem, jehlou, štětcem, houbou apod. 
10. Vylévání výrobků, např. svícnů, korbelů, mís, kolen, mýdelníků apod. 
11. Glazování středně velkých výrobků stříkáním, poléváním, namáčením a nanášením včetně ručního glazování. 
12. Ruční manipulace s přežehnutými a hotovými výrobky bez možnosti používání transportéru. 
13. Třídění výrobků po ostrém výpalu a po broušení podle druhů vad do jakostních tříd. 
14. Vybírání přežehnutých a vypálených glazurovaných výrobků a jejich třídění, kompletace a transport. 
15. Broušení a leštění výrobků včetně strojního broušení užitkového porcelánu a keramiky a figurální a ozdobné keramiky. 
16. Kompletace doplňků nebo vzorků podle sortimentu, jakosti a dekoru a výpalu barev včetně modrotisku. 
17. Zatáčení a lití šamotových pouzder o průměru do 250 mm. 


94,00 Kč/hod
Charakteristika prací
 
Základní, popř. běžné odborné práce ve výrobě užitkové, zdravotnické, ozdobné, figurální a elektrotechnické keramiky.
 
Příklady prací
1. Příprava hmot, např. obsluha strojů na přípravu keramických hmot a glazur, příprava jednoho druhu hmot, vstupní kontrola došlých surovin a materiálů apod.
2. Vytvářecí práce, např. obsluha lisovacích poloautomatů, odlévání sloupků a podobných výrobků včetně jejich retuše, dohotovování a retušování výrobků o hmotnosti nad 10 kg, mezioperační kontrola výrobků, ruční vylévání ložních mís, podložek pod bidety apod., vylévání dutých výrobků na karuselech, vylévání a úplné dohotovování ozdobného porcelánu a keramiky, vytáčení plochých výrobků na talířových poloautomatech apod. 
3. Glazování a pálení výrobků, např. glazování velkých nebo složitých výrobků figurální a užitkové keramiky, obsluha glazovacích strojů, ruční glazování točírenských výrobků o průměru nad 260 mm, zakládání výrobků na etážové vozy tunelových pecí, vybírání výrobků po ostrém výpalu z etáže kulových pecí, kontrola a třídění výrobků apod. 
4. Výroba sádrových forem, např. odlévání pracovních forem pro výrobky figurální a ozdobné keramiky a porcelánu, odlévání sádrových forem na licích linkách včetně jejich retuše, roztřiďování vícedílných forem a mezioperační kontrola sádrových forem. 
5. Broušení výrobků a jejich třídění. 
6. Příprava barev pro dekorování výrobků na mlecích zařízeních podle receptur. 
7. Lisování karborundových desek, oválů, pouzder apod. na hydraulických lisech. 
8. Příprava hmot z více komponentů, např. navažování, mletí, homogenizace a zhutňování směsí a obsluha výroby keramického granulátu pomocí rozprachového sušení. 
9. Dohotovování a provádění konečné retuše složitých keramických a porcelánových figur z více než patnáctidílné formy. 
10. Vylévání nejsložitějších výrobků z mnohadílných forem, formování výrobků ozdobné a figurální keramiky a porcelánu se složitým reliéfem a vytáčení nebo zatáčení a dohotovování dutých výrobků o obsahu nad 3 litry. 
11. Glazování a pálení výrobků, např. ruční glazování výrobků zdravotnické keramiky, jejich klasifikace a opravování nad glazurou a glazovacím tunelem včetně výbrusu, samostatné pálení výrobků odekorovaných drahými kovy, samostatné pálení výrobků v plynové tunelové peci apod. 
12. Odlévání sádrových pracovních forem, např. klozetů, umyvadel, složitých reliéfních forem pro výrobky užitkové keramiky a porcelánu, složitých výrobků (např. retort, korundových prstenců pro pece na indukci kovů apod.) a tvarování speciálních výrobků pneumatickými kladivy. 
 


103,80 Kč/hod 
Charakteristika prací
Složité odborné práce ve výrobě užitkové, zdravotnické, ozdobné, figurální a elektrotechnické keramiky.
 
Příklady prací
1. Řízení výroby keramického granulátu pomocí rozprachového sušení. 
2. Ruční vylévání a úplné dohotovování nejsložitějších výrobků zdravotnické keramiky včetně slučování (slučované sloupky, klínová umyvadla a kombinační klozety), vytáčení nebo zatáčení sudů na zelí nebo víno apod.
3. Samostatné pálení keramických a porcelánových výrobků v kulatých a tunelových pecích, samostatné řízení procesu výpalu v elektrických, tunelových a komorových pecích s oxidační atmosférou a pálení v kontinuálních pecích v redukční atmosféře. 
4. Odlévání nejsložitějších sádrových a hlínových forem pro výrobky zdravotnické keramiky. 
 


114,60 Kč/hod 
Charakteristika prací
Vysoce odborné práce (převážně řídící) ve výrobě užitkové, zdravotnické, ozdobné, figurální a elektrotechnické keramiky.
 
Příklady prací
1. Řízení procesu ostrého výpalu v tunelových, komorových, kulatých a šachtových pecích s redukční atmosférou a centrálním ovládáním. 
2. Řízení prací pomocných paličů. 
                                              
E-mail
Heslo
Logo OPZ barevné.jpg
Bez názvu.png
jpg.jpg
jpg.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one