ODBOROVÝ SVAZ SKLA, KERAMIKY A PORCELÁNU
BeFunky-collagessxxww-2.jpg
htgtr.jpg
cfc15a6fbd4496889f3f0d055b9f8d18.jpg

Chcete se stát členem odborů? klikněte ZDE, stáhněte si přihlášku za člena OS, nebo za člena OS mimo ZO, vyplňte ji a pošlete nám ji!

Všichni členové OS mají PRÁVNÍ POMOC ZDARMA. Více informací naleznete ZDE.

 

 

KA č. 1 - Vzdělávání členů OS SKP a ASKP 
 

Ve dnech 7. a 8. června 2017 se uskutečnilo v Karlových Varech v penzionu Farma Hory další školení v rámci klíčové aktivity KA 1 - Vzdělávání členů OS SKP a ASKP.

Hlavním tématem této aktivity byla problematika podnikového kolektivního vyjednávání.

I když plánovaná účast na školení byla 20 osob (10 funkcionářů ZO OS a 10 členů ASKP), pro velký zájem se jí zúčastnilo celkem 27 osob, z toho 15 funkcionářů ZO OS a 12 členů ASKP

Co se týká hodnocení aktivity, z vyplněných 27 dotazníků spokojenosti lze konstatovat, že posluchači hodnotili aktivitu velice pozitivně. Kladně byl hodnocen obsah školení, jako je výběr témat, to, že školení korespondovalo s potřebami a situací v konkrétních firmách apod. Kladně byla rovněž hodnocena fundovanost a připravenost lektorů, a to nejen srozumitelnost a tempo výkladu, ale i schopnosti reagovat na dotazy a vysvětlit nejasnosti.   

Celkový přínos školení posluchači hodnotili jednak z hlediska zlepšení informovanosti o obsahu podnikových kolektivních smluv (PKS) a jejich uzavírání v procesu kolektivního vyjednávání, jednak z hlediska získání lepších znalostí o právní úpravě vztahující se k PKS a jejich uzavírání.

Školení dle hodnocení účastníků bylo velmi přínosné, napomohlo ke zlepšení informovanosti o PKS jako celku (struktuře, obsahu, platnosti, účinnosti a závaznosti PKS) a přispělo také ke zlepšení znalostí o vzájemných vztazích mezi odbory a zaměstnavateli v procesu kolektivního vyjednávání. V tomto smyslu byl oceněn oboustranný pohled na danou problematiku. Školení dle posluchačů vedlo i k lepšímu pochopení a uvědomění si nejčastějších pochybení v PKS v odvětvích skla, keramiky a porcelánu.

Ze stupnice známek 1 až 5, přičemž 1 je nejlepší hodnocení a 5 nejhorší, bylo školení hodnoceno celkovou průměrnou známkou 1,08.

V rámci aktivity se uskutečnila nad rámec školení exkurze ve firmě Moser a.s. Karlovy Vary.

 

2017_06-07_002_Karlovy Vary-Moser.jpg
2017_06-07_003_Karlovy Vary-Moser.jpg
2017_06-07_005_Karlovy Vary-školeni projekt.jpg
2017_06-07_008_Karlovy Vary-školeni projekt.jpg
E-mail
Heslo
Logo OPZ barevné.jpg
Bez názvu.png
jpg.jpg
jpg.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one