ODBOROVÝ SVAZ SKLA, KERAMIKY A PORCELÁNU
BeFunky-collagessxxww-2.jpg
htgtr.jpg
cfc15a6fbd4496889f3f0d055b9f8d18.jpg
Byl uzavřená nová KSVS, kterou naleznete ZDE.

Chcete se stát členem odborů? klikněte ZDE, stáhněte si přihlášku za člena OS, nebo za člena OS mimo ZO, vyplňte ji a pošlete nám ji!

Všichni členové OS mají PRÁVNÍ POMOC ZDARMA. Více informací naleznete ZDE.

 

 

DRUHÉ SETKÁNÍ SE ZAMĚSTNANCI AGC AUTOMOTIVE SE USKUTEČNÍ 29. KVĚTNA VÍCE ZDE.

KA č. 1 - Vzdělávání členů OS SKP a ASKP 
 

Ve dnech 7. a 8. června 2017 se uskutečnilo v Karlových Varech v penzionu Farma Hory další školení v rámci klíčové aktivity KA 1 - Vzdělávání členů OS SKP a ASKP.

Hlavním tématem této aktivity byla problematika podnikového kolektivního vyjednávání.

I když plánovaná účast na školení byla 20 osob (10 funkcionářů ZO OS a 10 členů ASKP), pro velký zájem se jí zúčastnilo celkem 27 osob, z toho 15 funkcionářů ZO OS a 12 členů ASKP

Co se týká hodnocení aktivity, z vyplněných 27 dotazníků spokojenosti lze konstatovat, že posluchači hodnotili aktivitu velice pozitivně. Kladně byl hodnocen obsah školení, jako je výběr témat, to, že školení korespondovalo s potřebami a situací v konkrétních firmách apod. Kladně byla rovněž hodnocena fundovanost a připravenost lektorů, a to nejen srozumitelnost a tempo výkladu, ale i schopnosti reagovat na dotazy a vysvětlit nejasnosti.   

Celkový přínos školení posluchači hodnotili jednak z hlediska zlepšení informovanosti o obsahu podnikových kolektivních smluv (PKS) a jejich uzavírání v procesu kolektivního vyjednávání, jednak z hlediska získání lepších znalostí o právní úpravě vztahující se k PKS a jejich uzavírání.

Školení dle hodnocení účastníků bylo velmi přínosné, napomohlo ke zlepšení informovanosti o PKS jako celku (struktuře, obsahu, platnosti, účinnosti a závaznosti PKS) a přispělo také ke zlepšení znalostí o vzájemných vztazích mezi odbory a zaměstnavateli v procesu kolektivního vyjednávání. V tomto smyslu byl oceněn oboustranný pohled na danou problematiku. Školení dle posluchačů vedlo i k lepšímu pochopení a uvědomění si nejčastějších pochybení v PKS v odvětvích skla, keramiky a porcelánu.

Ze stupnice známek 1 až 5, přičemž 1 je nejlepší hodnocení a 5 nejhorší, bylo školení hodnoceno celkovou průměrnou známkou 1,08.

V rámci aktivity se uskutečnila nad rámec školení exkurze ve firmě Moser a.s. Karlovy Vary.

 

2017_06-07_002_Karlovy Vary-Moser.jpg
2017_06-07_003_Karlovy Vary-Moser.jpg
2017_06-07_005_Karlovy Vary-školeni projekt.jpg
2017_06-07_008_Karlovy Vary-školeni projekt.jpg
E-mail
Heslo
Logo OPZ barevné.jpg
Bez názvu.png
jpg.jpg
jpg.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one